Jak przekazać 1%?

Oczywiście służymy pomocą przy wypełnianiu PITu i w razie problemów prosimy o kontakt.
Jeśli zgadzasz się przekazać nam 1% to proszę zapoznaj się z zasadami RODO

Tu znajdziesz bezpłatny program online do rozliczenia podatku.

Składanie zeznania podatkowego PIT przez Portal Podatkowy:
 • Wystarczy, że zalogujesz się do Portalu Podatkowego i go wypełnisz. Potem wskażesz naszą drużynę w PIT 37 lub PIT 38, jako organizację, której chcesz przekazać swój 1%. Wybierz w odpowiednim miejscu z wykazu OPP numer KRS: 0000273051 i wskaż cel szczegółowy: HUFIEC ZHP JASTRZĘBIE ZDRÓJ 27 WDH ESKULAPY. Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych rubryk Portal Podatkowy sam wyliczy 1%.  Teraz wystarczy, że zaakceptujesz i wyślesz zeznanie, a Twój 1% trafi do naszej drużyny.
 • Jeśli w poprzednich latach przekazywałeś już swój 1% na naszą drużynę – spokojnie!
  Portal Podatkowy już wpisze ją jako organizację, której zostanie przekazany Twój 1%. Sprawdź tylko numer KRS: 0000273051 i cel szczegółowy: HUFIEC ZHP JASTRZĘBIE ZDRÓJ 27 WDH ESKULAPY. Wystarczy, że uzupełnisz wszystkie potrzebne rubryki i zaakceptujesz oraz wyślesz zeznanie online.
 • Jeśli chcesz zmienić organizację i przekazać 1% na naszą drużynę zaloguj się do Portalu Podatkowego i wybierz opcję “ZMIENIAM ORGANIZACJĘ”. Następnie wybierz z wykazu OPP numer KRS: 0000273051 i wskaż cel szczegółowy: HUFIEC ZHP JASTRZĘBIE ZDRÓJ 27 WDH ESKULAPY. Teraz wystarczy, że zatwierdzisz zmianę, a Twój 1%, po zaakceptowaniu i wysłaniu zeznania online, trafi do naszej drużyny.
 • WAŻNE! by też  wyrazić zgodę na przekazanie danych. Bez tego pieniądze mogą nie trafić do Nas. Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego (art. 45c ust. 5 ustawy o pdof). Informacje te przekazuje OPP urząd skarbowy. 
Składanie zeznani podatkowego PIT ręcznie:
 • Wypełnij wszystkie potrzebne rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38). W zeznaniu podajemy numer KRS: 0000273051 i wskazujemy cel szczegółowy: HUFIEC ZHP JASTRZĘBIE ZDRÓJ 27 WDH ESKULAPY. Podajemy też  kwotę, którą chcemy przekazać. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (np. w przypadku kwoty 45,67zł - wpisujemy 45zł.
 • WAŻNE! by też  wyrazić zgodę na przekazanie danych. Bez tego pieniądze mogą nie trafić do Nas. Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego (art. 45c ust. 5 ustawy o pdof). Informacje te przekazuje OPP urząd skarbowy. Zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 128 – PIT-28, poz. 304 – PIT-36, poz. 107 – PIT-36L, poz. 125 – PIT-37, poz. 60 – PIT-38).
Co potem? (nie obowiązkowo, ale przydatne dla nas):
 • wysłać do nas wiadomość na adres tomasz.zgorski@zhp.net.pl w treści wpisać swoje imię i nazwisko, oraz kwotę przekazanego 1%, a w tytule wpisać 1%. Można też tą wiadomość wysłać MMSem lub SMSem na numer telefonu +48728451492

  Po co to wszystko? Droga dotarcia do nas 1% jest długa i skomplikowana ale dzięki temu wszystkiemu wcześniej będziemy wiedzieć komu podziękować i jaką kwotę uda nam się zebrać

Kiedy otrzymamy środki?
 • 1% należnego podatku - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. My natomiast informację o zebranej kwocie otrzymujemy najczęściej pod koniec danego roku podatkowego, ale też bywa, że dowiadujemy się z początkiem nowego roku.