Na co zbieramy?

Wszystko zależy od potrzeb w danym roku. To jest jak w domu - nagle coś się wydarzy i szukamy środków by coś naprawić, by coś kupić, czy wysłać dziecko na wycieczkę. Podobnie jest u nas w drużynie.  Mamy stałe potrzeby które nie są aż tak kosztowne ale jednak obciążają nasz budżet. Chcemy też być atrakcyjnym i zachęcać dzieci i młodzież, by do nas dołączyła. Aby stać się atrakcyjnym musimy inwestować też w sprzęt który niestety nie należy do tanich. Wszystko oczywiście robimy rozsądnie. Żaden sprzęt nie zastąpi dobrego wyszkolenia, a co za tym idzie ciekawych zajęć. jednak posiadając atrakcyjny sprzęt możemy sprawić by nasze zajęcia, zbiórki i wyjazdy były jeszcze bardziej ciekawe.

Dzięki Waszej pomocy dzieci i młodzież znajdą u nas atrakcyjne zajęcia
Nasze stałe potrzeby:
To są większości drobne wydatki ale zdarzają się też ciut większe. 
  • coroczne opłaty za wynajem harcówki w SP 19,
  • zakup materiałów papierniczych i wydatki programowe (papier ksero, szary papier, markery, koperty, flamastry, brystole, świeczki, ksero, drukowanie, szpilki, taśmy klejące, sznurek itp. rzeczy),
  • dofinansowania dla członków drużyny do kursów, szkoleń, wyjazdów, obozów,
  • zakup art. harcerskich dla naszych harcerzy (chust, beretów, krzyży harcerskich, sznurów - czyli wszystkiego tego z czym się kojarzy wizerunek harcerza)
Dzięki Waszej pomocy dzieci i młodzież przeżyją nową przygodę
Inne potrzeby:
Jest to większości sprzęt który nam pomaga i uatrakcyjnia nasze zbiórki czy też inne wydarzenia.
  • zakup sprzętu do prowadzenia ciekawszych zajęć i zbiórek (wiatrówek, łuków, tablicy, świec dymnych, lasek fosforyzujących, lin, uprzęży, kasków, kompasów, sprzętu do biegów na orientację itp. sprzętu)
  • zakup sprzętu obozowego i biwakowego (namiotów, plandek, latarek, kamizelek odblaskowych, kociołka, menażek, kajaków dmuchanych, siatki maskującej, pił, saperek, toporków) 
  • zakup gier planszowych
  • remont harcówki (raz na kilka lat chcielibyśmy odświeżyć i odnowić nasze miejsce spotkań z dziećmi)
  • chcielibyśmy też zainwestować w różne robione przez nas gry zręcznościowe, zespołowe (równoważnia, labirynt itp. do wykorzystania na zbiórkach lub festynach)
Oczywiście pewnie są też inne potrzeby których tu nie wymieniliśmy, bo teraz akurat o tym nie pomyśleliśmy.

Ktoś może nam zarzucić - po co to wszystko nam? Odpowiadamy - nie potrzebujemy tego wszystkiego od razu i na raz. Co roku chcielibyśmy coś dokupować. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy człowieka i to w niego inwestujemy. Reszta to dodatki ale które nam mogą wiele ułatwić i pomóc, a zarazem stać się bardzo atrakcyjną drużyną, do której dzieci i młodzież będzie chciała wstępować. Co za tym idzie dzięki temu będziemy mieli większy wpływ na ich wychowanie i wszechstronny rozwój.